Bachová kvetová terapia

Bachova kvetová terapia je ucelený systém z 38 druhov výťažkov z kvetov divo rastúcich rastlín, ktoré harmonizujú rôzne emocionálne stavy a tým napomáhajú liečbe ochorení.  Pomáhajú človeku zvládať negatívne alebo nevyvážené emócie a harmonizovať telo, myseľ a dušu.

 

Každá choroba má príčinu v negatívnej emócii

D. Edward Bach – zakladateľ Bachovej kvetovej terapie bol presvedčený, že každá choroba , ktorá človeka sužuje, má pôvod v emocionálnom podklade, najmä v negatívnych vzorcoch myslenia. 38 Bachových kvetov dokáže uvolňovať zablokované energie, rôzne nespracované  emócie zharmonizovať a vytvárať tak pozitívne postoje. Telo sa vďaka tomu ľahšie dostane nielen do psychickej ale  aj fyzickej pohody.

Esencie sú čisté, nie sú škodlivé a nemajú vedľajšie účinky. Nesprávne zvolená esencia nie je telom energeticky prijatá, preto neublíži, ale ani nepomôže. Podporuje pozitívny potenciál človeka, negatívne emócie nepotláča. Vysoké vibrácie rôznych divo rastúcich rastlín sa prenášajú aj na človeka, ktorý ich užíva. Tým sa nastaví v tele samouzdravovací program aj na fyzickej úrovni.  Tento zmenený harmonický stav tak umožňuje prekonať problémy, životné výzvy a podporuje celkové zdravie.

 

Kedy použiť Bachovu kvetovú terapiu: 

 • počas náročného životného obdobia
 • keď  máte rôzne energetické bloky,
 • prežívate traumu, šok, krízu
 • keď ste v strese, nervózni alebo podráždení
 • ste stále psychicky aj fyzicky vyčerpaní
 • necítite sa dobre aj  bez  zjavnej príčiny alebo diagnózy
 • prežívate negatívne emócie a máte pocit, že vás to vyčerpáva
 • potrebujete sa zharmonizovať
 • keď nezvládate svoje emócie a bránia vám ku kvalitnému životu
 • máte problémy s komunikáciou alebo medziľudskými vzťahmi
 • neviete dlhodobo  prekonať rôzne strachy alebo smútok
 • nezvládate svoj hnev alebo žiarlivosť
 • hľadáte jemnú doplnkovú liečbu k vašim zdravotným problémom
 • ak sa zameriavate najmä na prevenciu chorôb
 • chcete viac spoznať sami seba a porozumieť svojim pocitom

 

Ako pôsobia Bachove kvapky ?

Bachove kvapky pomáhajú zmeniť naše myslenie, odstrániť negatívne nálady a zmeniť ich na pozitívny postoj. Každý jeden kvet je určený na špecifický duševný stav. Pokiaľ sa negatívne stavy podchytia už na začiatku a pomocou Bachových kvetov opäť dosiahneme duševnú harmóniu, choroby sa na telesnej úrovni nikdy nemusia prejaviť. Bachova kvetová terapia pomáha pri ťažkých životných skúškach, stavoch veľkej vyčerpanosti, pri prekonávaní strachu, hnevu, smútku, vnútorného napätia. Sú najmä výbornou prevenciou pred chorobami a podporným prostriedkom počas liečenia choroby. Cieľom Bachovej terapie je harmonický rozvoj osobnosti, vyrovnanosť a sebapoznanie.

 

Kedy používať Bachove kvety?

Môžete ich používať kedykoľvek, keď ste vnútorne rozladený, nevyrovnaný, vyčerpaný, neviete ako ďalej. Bachova kvetová terapia pomáha pri komplikovaných vzťahoch s druhými ľuďmi, keď máte problém komunikovať s ostatnými, bojíte sa konkrétnych vecí, či máte nevysvetliteľné obavy.  Osvedčili sa aj pri zdravotných problémoch, ktoré  majú nejasnú príčinu, pri chronických chorobách ako podporný prostriedok. Pomáhajú deťom zvládnuť obdobia, ktoré sú pre nich veľmi citovo náročné ako napr. prvé dni v škole, škôlke, odlúčenie od rodičov, choroby, úrazy, sklamania, smútok, detský hnev, agresivitu, hyperaktivitu… Dospelým pomáhajú  prekonať traumy ako strata zamestnania, rozvod, úmrtie v rodine, prepracovanosť a pod…

 

Aký je postup pri  terapii Bachovými kvetmi?

Uvedomenie si problému je základom úspechu. Je  dôležité, aby ste sebakriticky dokázali rozpoznať svoje pocity, nálady, myšlienky a psychický stav.  Potom už stačí  priradiť esenciu k danému psychickému stavu alebo k emócii. Ak si vyberiete viac esencií, je možné ich skombinovať. Odporúčame kombinovať maximálne 7 esencií. Esencie sa miešajú do fľaštičky s obsahom 30 ml.  Celková doba užívania závisí od miery psychickej záťaže a zdravotného stavu, pri pravidelnom užívaní vydrží 1 fľaštička približne 25 dní.

 

Kto môže túto terapiu podstúpiť?

Keďže Bachove kvety pôsobia na energetickej úrovni, nie je možné sa nimi predávkovať alebo si vytvoriť návyk.  Môžu sa používať súčasne s akoukoľvek inou liečbou, napr.  aj s homeopatiou a psychofarmakami. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie: aj pre tehotné ženy, deti, kojencov, seniorov.  Dokonca sa úspešne  používajú aj pri liečení zvierat a rastlín.

 

Objednajte sa na konzultáciu a my Vám namiešame alebo vyberieme najvhodnejšiu kombináciu priamo na mieru.